Genel Bilgiler

Biyografi

    Dr. Öğretim Üyesi Özcan ERDOĞAN, 1969  yılında ARTVİN‘de doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Diyarbakır, Afyon, Erzurum ve Ankara’da tamamladıktan sonra  1990 yılında  Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hemşirelik Yüksek Okulu’nda lisans eğitimini tamamlamış ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde Sağlık Teğmen olarak göreve başlamıştır. Lisans eğitimi sonrası 1998 yılında GATA Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini 2010 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalında doktora eğitimini tamamlamıştır.

    1990-2014 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Asker Hastanelerinde ve kurumlarında yönetici hemşire, müdür, şube müdürlüğü görevlerinde bulunmuş ve 2014 yılında Kıdemli Albay rütbesi ile emekli olmuştur.

    2014 yılından bu yana da Bezmialem Vakıf Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünde Öğretim Üyeliği ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Afet Yönetimi Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Dr.Öğretim Üyesi Özcan ERDOĞAN evli ve iki çocuk annesidir. 

Kurum Bilgileri

Birim
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Bölüm
Hemşirelik Bölümü