Genel Bilgiler

Biyografi

Savaştepe Öğretmen Lisesinden mezun olduktan sonra, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliği bölümüne kayıt olan Ahmet Ceyhan Gören 1995  yılında bu okuldan mezun olmuştur. Aynı yıl Balıkesir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans çalışmalarına başlamıştır. 1997 yılında aynı üniversitenin doktora programına kayıt oldu. Prof. Dr. Gülaçtı TOPÇU yönetimindeki “Bazı Sideritis Türlerinin (Sideritis argyrea, Sideritis dichotoma, Sideritis trojana) Diterpenik Bileşiklerinin İzolasyonu ve Yapılarının Aydınlatılması” başlıklı doktora tezini 2002 yılında tamamladı. 1995-1999 yılları arasında Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 27 Nisan 1999’da TÜBİTAK, Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Malzeme ve Kimya Teknolojileri Araştırma Ensititüsü’nde araştırmacı olarak çalışmaya başladı. 15 Mart 2003’te MAM’dan ayrılarak TÜBİTAK UME  Kimyasal Metroloji Laboratuvarları’na geçti. 18 Nisan 2005 tarihinde Organik Kimya, alanında doçentlik unvanını kazanan Ahmet Ceyhan GÖREN 2000 yılında Virginia Polytechnic Institute (ABD) Kimya Bölümü’nde,  2002 yılında aynı üniversitenin Biyoloji (Moleküler Biyoloji) Bölümü’nde çalışmalarda bulundu. 2005 yılında Hollanda, Leiden Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde misafir araştırmacı olarak çalıştı. 15.03.2003-01.05.2018 tarihleri arasında TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü’nde araştırmacı ve idareci olarak görev yaptı. Akaryakıtlar için Ulusal Marker Geliştirilmesi ve Güncellenmesi projesini 11 yıl yönetti. 02.05.2018 tarihinden itibaren Bezmialem Vakıf Üniversitesi, Eczacılık Fakültesinde göreve başladı ve halen bu görevine devam etmektedir.

 2007 yılında Records of Natural Products,  Organic Communications ve Journal of Chemical Metrology adlı bilimsel  dergileri yayımlayan ACG Publications adlı bir yayınevi kurdu. Halen Records of Natural Products dergisinin eş baş editörlüğü görevini yürütürken diğer dergilerin de yönetici editörlük görevini yürütmektedir.

Ahmet Ceyhan Gören, çalışmalarını üç dalda yürütmektedir. Bunlar, Doğal Ürünler Kimyası, Sentetik Organik Kimya ve Klinik Analitik Kimya’dır. Prof. Dr. Ahmet Ceyhan GÖREN’in yayınlanmış 145 uluslararası makalesi mevcuttur. Makale index değerlendirmesi H-27 dir. Ahmet Ceyhan Gören aynı zamanda aile geleneksel Türk el sanatı olan "keçe" ve "kepenek" ustasıdır.

Kurum Bilgileri

Birim
Eczacılık Fakültesi
Bölüm
Temel Eczacılık Bilimleri Bölümü
Ana Bilim Dalı
Analitik Kimya Anabilim Dalı

İletişim

E-posta
acgoren@bezmialem.edu.tr
Web Sayfası
www.acgpubs.org
İş Telefonu
+90 212 523 2288 Dahili: 3084
Ofis
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
Posta Adresi
Adnan Menderes Bulvarı (Vatan Caddesi) 34093 Fatih / İSTANBUL