General Information

Institutional Information: Faculty Of Medicine, Department Of Surgical Medical Sciences, Department Of Orthopedics And Traumatology

Metrics

Publication

124

Citation (WoS)

484

Citation (Scopus)

580

H-Index (WoS)

13

H-Index (Scopus)

14

Intellectual Property

1

Thesis Advisory

10

Open Access

21
UN Sustainable Development Goals

Biography

Prof Dr İbrahim Tuncay, 1986 yılında Kütahya Lisesi’nden mezun olarak  İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ nde fakülte  eğitimine başladı.   1992 yılında aynı üniversitenin Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda başladığı u​zmanlık eğitimini 1997 Nisan ayında tamamladı. 

1998-2000 yılları arasında Van Yüzüncüyıl Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. Aynı dönem içinde 1998-1999 Elazığ Askeri Hastanesi’nde Tabip Asteğmen olarak askerlik görevini yerine getirdi. 

2000-2004 yıllar arasında ise Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi’ni kurucu ekip arasında çalıştı. 

2001 yılında ABD Baltimore/ Maryland Sinai Hospital‘da “Ekstremite Rekonstrüksiyonu ve Uzatma Cerrahisi” alanında research fellow olarak çalıştı. 2003 yılında girdiği sınavda docent olmaya hak kazandı. 

2004-2008 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nde görev yaptı. 2008 yılında yeni kurulan Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi’ne professor kadrosuyla kurucu Anabilim Dalı Başkanı olarak başladı ve 2010 yılına kadar aynı fakültede görev yaptı. 

2010 yılında Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nin kuruluşuyla birlikte Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaya başladı. 2012 yılında başladığı Anabilim Dalı Başkanlığı ve 2016 yılında başladığı Rektör Yardımcılığı görevlerini halen devam ettirmektedir.  İdari olarak çalıştığı üniversitelerde yönetim kurulları ve senato üyeliklerinde ve diğer bazı idari görevlerde bulunmuştur. 

Çalışma alanı olarak “Kalça ve Diz Cerrahisi Artroskopi, Artroplasti ve Koruyucu Cerrahisi” yle ilgilenmektedir.  Alanıyla ilgili olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı eğitici olarak muhtelif görevlerde bulunmuştur.  

Thomas Jefferson Üniversitesi, Philadelphia (ABD), 
Hamburg Endoklinik (Almanya), 
JIS New Albany, Ohio (ABD), 
ATOS Klinik, Heidelberg (Almanya) da çeşitli dönemlerde “Visiting Professor” olarak bulunmuştur. 

Artroplasti enfeksiyonu’nda 2013 ve 2018 1. ve 2. International Consensus Meeting (ABD, Philadelphia) de ülkemizi temsilen delege olarak görev yapmıştır.  

“Ekstremite Rekonstrüksiyonu ve İlizarov Cerrahisi Derneği” , 
“Kalça Eklem Koruyucu Cerrahi Derneği”, 
“Artroplasti Derneği” ve 
“Türk Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği” yönetim kurulları üyelik görevlerinde bulunmuştur. 

Konusuyla ilgili bölüm ve kitap yazarlıklarıyla birlikte çeşitli projelerde görev almış olup, ulusal ve uluslararası çok çeşitli makale ve çalışmaları mevcuttur ve “Kalça Artroskopisi Eksternal Fiksatörü” isimli bir adet patente de sahiptir. 

Contact

Email
ituncay@bezmialem.edu.tr
Other Email
ituncay@gmail.com
Web Page
www.ibrahimtuncay.com
Office Phone
+90 212 525 5050
Fax Phone
+90 212 533 2326
Address
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörlük Vatan cd. Fatih İstanbul