General Information

Institutional Information: Faculty Of Medicine, Department Of Surgical Medical Sciences, Department Of Cardiovascular Surgery
Research Areas: Surgery Medicine Sciences, Cardiovascular System Surgery

Metrics

Publication

12

Citation (WoS)

4

H-Index (WoS)

1

Citation (Scopus)

11

H-Index (Scopus)

2

Open Access

1
UN Sustainable Development Goals

Biography

Ankara'da 1968 yılında doğan Dr. Şevket Tuna Türkkolu, ilkokul ve ortaokulu Ankara'da tamamladıktan sonra Ankara Bahçelievler Cumhuriyet Lisesi'nde eğitimine devam etmiştir. 1986-1993 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlamıştır.1993-1997 yılları arasında, Kırklareli ili Pınarhisar ilçesinde Sağlık Ocağı Tabibi ( Mecburi Hizmet ) olarak görev yapmıştır.

1997-1998 yılları arasında Jandarma Genel Komutanlığı emrinde tabip olarak askerlik görevini tamamladıktan sonra Kırklareli ilinde Aile Hekimi olarak 2012 yılına kadar çalışmıştır. 

2012-2017 yılları arasında Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 2017-2018 yılı arasında Hakkari ili Yüksekova Devlet Hastanesi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi Uzman doktor olarak görev aldıktan sonra Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kısa bir süre çalışmıştır. 

2018 yılından beri  Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olarak çalışmaktadır.


İlgi Alanları ;

+ Periferik Vasküler Hastalıkları

+ Venöz Sistem Hastalıkları