General Information

Institutional Information: Faculty Of Medicine, Department Of Surgical Medical Sciences, Department Of Cardiovascular Surgery
Research Areas: Medicine, Surgery Medicine Sciences

Names in Publications: Selcuk Emre

Metrics

Publication

46

Citation (WoS)

6

H-Index (WoS)

1

Citation (Scopus)

20

H-Index (Scopus)

3

Open Access

10
UN Sustainable Development Goals

Biography

Evli ve bir çocuk babası olan Dr Emre Selçuk 1989 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamlamıştır. Lise eğitimini Atatürk Fen Lisesi'nde tamamladıktan sonra 2006-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlamıştır. 2012-2013 yılları arasında İstanbul Sultangazi Toplum Sağlığı Merkezi'nde aile hekimi olarak görev yapmıştır. 

2013 yılında İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Kalp ve Damar Cerrahisi alanında uzmanlık eğitimine başlamış ve bu eğitimi 2018 yılında tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimi süresince kalp nakli, yapay kalp destek cihazları ve minimal invaziv kalp cerrahisi alanlarına yoğunlaşmıştır. 

2018 yılında mecburi hizmet sebebiyle atandığı Muş Devlet Hastanesi'nde görev yapan Dr Emre Selçuk, bu hastanede açık kalp cerrahisi merkezi kurulumunda aktif olarak görev almıştır. Ayrıca iyi seviyede ingilizce bilen Dr Emre Selçuk, Aralık 2019 itibariyle Bezmialem Vakıf Üniversitesi Dragos Hastanesi'nde hizmet vermektedir. 

İlgi Alanları ;

+ Kalp Yetmezliği Cerrahisi / Kalp Nakli

+ Minimal  İnvaziv Kalp Cerrahisi

+ Periferik Arter Hastalıkları

+ Venöz Yetmezlik 

Contact

Email
eselcuk@bezmialem.edu.tr
Web Page
https://avesis.bezmialem.edu.tr/eselcuk
Office Phone
+90 216 251 6565 Extension: 6727
Office
BEZMİALEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ DRAGOS HASTANESİ
Address
Yalı Mahallesi, Sahil Yolu Sokak, No:16, 34844 Maltepe/İstanbul