Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular

Üniversitemizde 2. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Düzenlendi

Üniversitemizde Pediatri konulu 2. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi gerçekleştirildi. Dekanlık Konferans Salonu'nda iki gün boyunca devam eden kongre İstiklal Marşı'nın okunması ve şehitlerimize saygı duruşuyla başladı. Kongreye Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ethem Güneren, Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Sema Arıcı, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Alpay Alkan ve Tıp Fakültesi Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Kazım Karaaslan, çok sayıda akademisyenimiz, sağlık personelimiz ve öğrencimiz katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, tüm öğrencilerin meslektaşlarından faydalanması gerektiğini belirterek, "Bilimsellik arenasında ülkemizi ileriye taşıyacak bilimsel çalışmalar yapmamız gerekiyor. Daha mezun vermemiş olan Tıp Fakültemiz, 2. Ulusal Öğrenci Kongresi'ni gerçekleştiriyor. Bu çalışmalar; el birliğiyle ileriye gitmek, öğrenmek, fikirleri tartışmak, bilgiyi paylaşmaktan oluşan bir süreçtir. Bu yüzden bilimsel kongreleri çok iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Her bir hocanız ile çekinmeden diyaloğa geçerek merak ettiklerinizi sorun ve sorgulayın. Sarf ettiğiniz her çaba sonucunda başarı her zaman sizinle birlikte olacaktır. Bu noktada bizler, her zaman yanınızda yer alarak size her türlü desteği vermeye hazırız" şeklinde konuştu.

Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, Kongre Danışmanımız Prof. Dr. Kazım Karaaslan hocamız başta olmak üzere kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz çok emek harcadılar, koşturdular, derslerinin ve sınavlarının arasında kongremize gönül verdiler. Hepsiyle gurur duyuyor, başarılı bir kongre geçireceğinize ve buradan yeni bilgiler öğrenerek okullarınıza veya mecralarınıza döneceğinize inanıyorum. Düzenlenen bu etkinlikle her birinizin değerli meslektaşlarımdan etkin bir şekilde faydalanacağından eminim." dedi.

Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Sema Arıcı konuşmasında "Geçtiğimiz sene ilkini düzenlediğimiz kongreyi gerçekleştirirken çok heyecanlanmıştık. Bu yıl da aynı heyecanı taşıyoruz. Çünkü bilimsel bir kongre ortaya koymak kolay değil. Kongreyi düzenleyen herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. Öğrencilere zor bir meslek seçtiklerinin altını çizen Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Sema Arıcı, "Tıp, zor bir meslek olmakla beraber ayrıca hayat boyu çalışmayı gerektiren bir meslektir. Bu zorluğu seçtiğiniz için umarım mutlusunuzdur, bizler mutluyuz. Çünkü insanlığa hizmet edeceğiniz kutsal ve hazzı yoğun bir meslek. Fakat bu mutluluğa ulaşabilmeniz için bazı basamakları çıkmanız gerekiyor" diye ekledi. Kongrenin pediatri üzerine olmasının oldukça isabetli olduğunu kaydeden Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Sema Arıcı, kongrenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür edip, başarılarının devamını diledi.

 

Geri Okunma Sayısı: 1230
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2019
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü