Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular

2018 Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresinde Bezmialem Rüzgarı!

2018 Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresinde Bezmialem Rüzgarı!

 

Üniversitemiz, "2018 Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi"ne katılım gösterdi.

Tanı ve tedavi yeniliklerinin tartışıldığı, gerçekleştirilen sunumlarla tecrübe, beceri ve birikimlerin de paylaşıldığı kongreye Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Bayram ve ekibi öğrencilerimizle katılım sağladı.

Antalya Belek'te düzenlenen kongrede akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz gerçekleştirdikleri bilimsel çalışmalardan dolayı ödül almaya hak kazandılar. Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkan Vekilimiz Doç. Dr. Mehmet Bayram "Çevresel Asbestin Saptandığı Anadolu'da Yeni Bir İl: Kastamonu" adlı çalışmasından dolayı en iyi sözlü bildiride birincilik ödülüne, Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencilerimizden Emine Parlak, OSA&Depresyon" adlı çalışmasından dolayı en iyi poster kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

Kongrede Hastanemiz bünyesinde görev yapan İntörn Dr. Melike Bilgin, "Türk Popülasyonunda Akciğer Adenokarsinom Olgularında EGFR, ALK, ROS-1 Mutasyonlarının Prevelansı ve Etkileyen Faktörler" konulu çalışmasıyla sunum gerçekleştirdi. Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencilerimizden Betül Kınık'ın ise "Türkiye'deki Doktorların Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Bilgisi, Bakış Açısı ve Kullanımları" adlı çalışması kongrede poster olarak sunuldu.

Rektörümüz Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, 2018 Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresinde farklı kategorilerde ödüller ve başarılar elde eden akademisyenlerimiz ile öğrencilerimize tebrik belgelerini takdim ederek başarılarının devamını diledi. 

Geri Okunma Sayısı: 515
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2019
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü