General Information

Institutional Information: Faculty Of Medicine, Department Of Surgical Medical Sciences, Department Of Cardiovascular Surgery

Metrics

Publication

62

Citation (WoS)

34

Citation (Scopus)

20

H-Index (WoS)

3

H-Index (Scopus)

3

Open Access

6
UN Sustainable Development Goals

Biography

Aslen Mersin Silifke'li olan Dr. Bekir İNAN, 1968 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. İlkokul ve Ortaokul öğrenimini Mersin Silifke'de tamamladıktan sonra yatılı olarak Adana Erkek Lisesinde eğitimine devam etmiştir. 1985-1991 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimi tamamlamıştır. 1992-1995 yılları arasında sırasıyla; Bingöl Genç Sağlık Merkezi (Mecburi Hizmet) ve Silifke Devlet Hastanesi (Acil Servis Hekimi) de görev yapmıştır. 

1995 yılında Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde asistan olarak uzmanlık eğitimine başlamıştır. Uzmanlık eğitimi esnasında 1,5 yıl Siyami Ersek Eğitim ve Araştırma Hastanesinde geçici olarak görevli bulundu. 2001 yılında Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı olarak Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma hastanesinde göreve devam etti. Hastanenin Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne dönüştürülmesinden sonra aynı yerde Yardımcı Doçen ünvanıyla akademik kariyerine devam etti. Halen Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Doktor Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. 

İlgi Alanları;

+ Karotis (Şah Damarı ) Operasyonları

+ Diyabetik Ayak Kangrenleri

+ Anevrizma (Atar damar balonlaşması ) Açık ve Endovasküler Yöntem ile tedavisi

+ Periferik Damar Oklüzyonlarında Endovasküler (Balon-Stent) Uygulamaları

+ Venöz Sistem (Varis) Açık Cerrahi 

+ Venöz Sistem (Varis) Lazer, RF, Ablasyon İşlemleri

+ Skleroterapi (İğne ile varis tedavisi)

+ Fistül Cerrahisi